Product Description
550-223-10 HEAVY DUTY DIGI CALIPER 18"
We Also Recommend
You may also be interested in the following product(s)
Mitutoyo 550 Series ABSOLUTE Digimatic & Vernier Calipers with Nib Style JawsFrom: $991.00 To: $2,654.00 |
Additional Information
| Name | 550-223-10 HEAVY DUTY DIGI CALIPER 18" |
|---|---|
| SKU | 550-223-10 |
| EAN | 4946368124698 |
| Weight (in lbs) | 7 |
| SPC output | Yes |
| Resolution | 0.01mm/0.0005" |
| Accuracy | ±0.002" |
| Mass | 1,110g |
| Manufacturer | Mitutoyo |

