Product Description
369-422-22 QUICKMIKE, 1-2.2" RANGE, .00005" RES, DISK, PDM-2.2"QMX
Additional Information
| Name | 369-422-22 QUICKMIKE, 1-2.2" RANGE, .00005" RES, DISK, PDM-2.2"QMX |
|---|---|
| SKU | 369-422-22 |
| Range | 1-2.2" / 25-55mm |
| Resolution | 0.00005" / 0.001mm |
| Accuracy | ±0.0002" / ±4µm |
| Flatness | 1µm |
| Parallelism | 0.00020" or less / 4µm or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.001" / 0.01mm |
| SPC output | Yes |
| Mass | 490g |
