Product Description
369-253-32 MICROMETER, DISK (NON-ROTATING), 75-100MM, 0.001MM
Additional Information
| Name | 369-253-32 MICROMETER, DISK (NON-ROTATING), 75-100MM, 0.001MM |
|---|---|
| SKU | 369-253-32 |
| Range | 75-100mm |
| Resolution | 0.001mm |
| Accuracy | ±6µm |
| Flatness | 1µm |
| Parallelism | 6µm or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.01mm |
| SPC output | Yes |
| Mass | 475g |
