Product Description
340-521 OMC-500MB
Additional Information
| Name | 340-521 OMC-500MB |
|---|---|
| SKU | 340-521 |
| Range | 400-500mm |
| Resolution | 0.001mm |
| Flatness | 1µm |
| Parallelism | 7µm or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.001mm |
| SPC output | Yes |
| Mass | 3.31kg |
| Battery | SR44 (2 pc. 938882 |
| Battery Life | Approx. 1.8 years under normal use |
