Product Description
500-753-20 CALIPER, DIGIMATIC, 0-8", IP67, .0005"/0.01MM, NO SPC
We Also Recommend
You may also be interested in the following product(s)
938882 Mitutoyo SR44 Replacement Battery, 1.5v
$7.43
|
Mitutoyo 500 Series ABSOLUTE Coolant Proof CaliperFrom: $271.00 To: $861.00 |
Additional Information
| Name | 500-753-20 CALIPER, DIGIMATIC, 0-8", IP67, .0005"/0.01MM, NO SPC |
|---|---|
| SKU | 500-753-20 |
| UPC | 603908504351 |
| EAN | 4946368574875 |
| Weight (in lbs) | 1.2 |
| IP Rating | IP67 |
| Resolution | 0.01mm/0.0005" |
| Accuracy | ±0.02mm/±0.0010" |
| Remarks | No SPC data output |
| Manufacturer | Mitutoyo |


