Product Description
500-170-32 DIGIMATIC CALIPER, 4"/100MM, W/OUTPUT
We Also Recommend
You may also be interested in the following product(s)
938882 Mitutoyo SR44 Replacement Battery, 1.5v
$7.43
|
C-959150-06 Mitutoyo Gage Cable
$94.95
|
Data send switch 6' cordset, C-FS25-06, 2.5mm male plug
$75.00
|
Mitutoyo 500 Series ABSOLUTE AOS Digimatic CalipersFrom: $170.00 To: $2,354.95 |
Additional Information
| Name | 500-170-32 DIGIMATIC CALIPER, 4"/100MM, W/OUTPUT |
|---|---|
| SKU | 500-170-32 |
| UPC | 603908409533 |
| EAN | 4946368526140 |
| Weight (in lbs) | 1 |
| SPC output | Yes |
| Resolution | 0.01mm/0.0005" |
| Accuracy | ±0.02mm/±0.0010" |
| Remarks | .075" rod depth bar |
| Manufacturer | Mitutoyo |




