Product Description
422-333-32 MICROMETER, BLADE, TYPE A, 3-4", .00005"/0.001MM
Additional Information
| Name | 422-333-32 MICROMETER, BLADE, TYPE A, 3-4", .00005"/0.001MM |
|---|---|
| SKU | 422-333-32 |
| Range | 3-4" / 76.2-101.6mm |
| Resolution | 0.00005" / 0.001mm |
| Accuracy | ±0.00020" / ±4µm |
| Parallelism | 0.00020" or less / 4µm or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.0010" / 0.01mm |
| SPC output | Yes |
| Mass | 580g |
