Product Description
422-270-30 MICROMETER, BLADE, TYPE C, 0-25MM, 0.001MM
Additional Information
| Name | 422-270-30 MICROMETER, BLADE, TYPE C, 0-25MM, 0.001MM |
|---|---|
| SKU | 422-270-30 |
| Range | 0-25mm |
| Resolution | 0.001mm |
| Accuracy | ±3µm |
| Parallelism | 3µm or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.01mm |
| SPC output | Yes |
| Mass | 365g |
