Product Description
422-261-32 MICROMETER, BLADE, TYPE B, 25-50MM, 0.001MM
Additional Information
| Name | 422-261-32 MICROMETER, BLADE, TYPE B, 25-50MM, 0.001MM |
|---|---|
| SKU | 422-261-32 |
| Range | 25-50mm |
| Resolution | 0.001mm |
| Accuracy | ±3µm |
| Parallelism | 3µm or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.01mm |
| SPC output | Yes |
| Mass | 565g |
