Product Description
422-233-30 MICROMETER, BLADE, TYPE A, 75-100MM, 0.001MM
Additional Information
| Name | 422-233-30 MICROMETER, BLADE, TYPE A, 75-100MM, 0.001MM |
|---|---|
| SKU | 422-233-30 |
| Range | 75-100mm |
| Resolution | 0.001mm |
| Accuracy | ±4µm |
| Parallelism | 4µm or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.01mm |
| SPC output | Yes |
| Mass | 580g |
