Product Description
103-196 OM-20 IN
Additional Information
| Name | 103-196 OM-20 IN |
|---|---|
| SKU | 103-196 |
| Range | 19-20" |
| Accuracy | ±.0004" |
| Parallelism | 0.00028" or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.0010" |
| SPC output | Yes |
| Mass | 3450g |
Call us today!!! 810-424-0060
| Name | 103-196 OM-20 IN |
|---|---|
| SKU | 103-196 |
| Range | 19-20" |
| Accuracy | ±.0004" |
| Parallelism | 0.00028" or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.0010" |
| SPC output | Yes |
| Mass | 3450g |