Product Description
103-195 18-19/.001 INCH- MIC R
Additional Information
| Name | 103-195 18-19/.001 INCH- MIC R |
|---|---|
| SKU | 103-195 |
| Range | 18-19" |
| Accuracy | ±.0004" |
| Parallelism | 0.00027" or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.0010" |
| SPC output | Yes |
| Mass | 3215g |
