Product Description
103-194 MICROMETER 17-18 INCH
Additional Information
| Name | 103-194 MICROMETER 17-18 INCH |
|---|---|
| SKU | 103-194 |
| Range | 17-18" |
| Accuracy | ±.00035" |
| Parallelism | 0.00026" or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.0010" |
| SPC output | Yes |
| Mass | 2965g |
