Product Description
103-193 MICROMETER 16-17 INCH
Additional Information
| Name | 103-193 MICROMETER 16-17 INCH |
|---|---|
| SKU | 103-193 |
| Range | 16-17" |
| Accuracy | ±.00035" |
| Parallelism | 0.00025" or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.0010" |
| SPC output | Yes |
| Mass | 2715g |
