Product Description
103-192 MICROMETER 15-16 INCH
Additional Information
| Name | 103-192 MICROMETER 15-16 INCH |
|---|---|
| SKU | 103-192 |
| Range | 15-16" |
| Accuracy | ±.00035" |
| Parallelism | 0.00024" or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.0010" |
| SPC output | Yes |
| Mass | 2455g |
