Product Description
103-191 14-15/.001 INCH- OUTSIDE MIC
Additional Information
| Name | 103-191 14-15/.001 INCH- OUTSIDE MIC |
|---|---|
| SKU | 103-191 |
| Range | 14-15" |
| Accuracy | ±.0003" |
| Parallelism | 0.00023" or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.0010" |
| SPC output | Yes |
| Mass | 2305g |
