Product Description
103-188 11-12/.001" O. MIC R
Additional Information
| Name | 103-188 11-12/.001" O. MIC R |
|---|---|
| SKU | 103-188 |
| Range | 11-12" |
| Accuracy | ±.00025" |
| Parallelism | 0.00020" or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.0010" |
| SPC output | Yes |
| Mass | 1565g |
