Product Description
103-182 MIC, OUTSIDE, 5-6", 0.001", R
Additional Information
| Name | 103-182 MIC, OUTSIDE, 5-6", 0.001", R |
|---|---|
| SKU | 103-182 |
| Range | 5-6" |
| Accuracy | ±.00015" |
| Parallelism | 0.00014" or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.0010" |
| SPC output | Yes |
| Mass | 665g |
