Product Description
103-180 MIC, OUTSIDE, 3-4", 0.001", R
Additional Information
| Name | 103-180 MIC, OUTSIDE, 3-4", 0.001", R |
|---|---|
| SKU | 103-180 |
| Range | 3-4" |
| Accuracy | ±.00015" |
| Parallelism | 0.00012" or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.0010" |
| SPC output | Yes |
| Mass | 375g |
