Product Description
103-156 MIC, OUTSIDE, 475-500MM, 0.01MM, RS
Additional Information
| Name | 103-156 MIC, OUTSIDE, 475-500MM, 0.01MM, RS |
|---|---|
| SKU | 103-156 |
| Range | 475-500mm |
| Accuracy | ±8µm |
| Flatness | 1µm |
| Parallelism | 7µm or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.01mm |
| SPC output | Yes |
| Mass | 3450g |
