Product Description
103-155 MIC, OUTSIDE, 450-475MM, 0.01MM, RS
Additional Information
| Name | 103-155 MIC, OUTSIDE, 450-475MM, 0.01MM, RS |
|---|---|
| SKU | 103-155 |
| Range | 450-475mm |
| Accuracy | ±8µm |
| Flatness | 1µm |
| Parallelism | 6µm or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.01mm |
| SPC output | Yes |
| Mass | 3215g |
