Product Description
103-154 MIC, OUTSIDE, 425-450MM, 0.01MM, RS
Additional Information
| Name | 103-154 MIC, OUTSIDE, 425-450MM, 0.01MM, RS |
|---|---|
| SKU | 103-154 |
| Range | 425-450mm |
| Accuracy | ±7µm |
| Flatness | 1µm |
| Parallelism | 6µm or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.01mm |
| SPC output | Yes |
| Mass | 2965g |
