Product Description
103-153 MIC, OUTSIDE, 400-425MM, 0.01MM, RS
Additional Information
| Name | 103-153 MIC, OUTSIDE, 400-425MM, 0.01MM, RS |
|---|---|
| SKU | 103-153 |
| Range | 400-425mm |
| Accuracy | ±7µm |
| Flatness | 1µm |
| Parallelism | 6µm or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.01mm |
| SPC output | Yes |
| Mass | 2715g |
