Product Description
103-151 MIC, OUTSIDE, 350-375MM, 0.01MM, RS
Additional Information
| Name | 103-151 MIC, OUTSIDE, 350-375MM, 0.01MM, RS |
|---|---|
| SKU | 103-151 |
| Range | 350-375mm |
| Accuracy | ±6µm |
| Flatness | 1µm |
| Parallelism | 5µm or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.01mm |
| SPC output | Yes |
| Mass | 2305g |
