Product Description
103-149 MIC, OUTSIDE, 300-325MM, 0.01MM, RS
Additional Information
| Name | 103-149 MIC, OUTSIDE, 300-325MM, 0.01MM, RS |
|---|---|
| SKU | 103-149 |
| Range | 300-325mm |
| Accuracy | ±6µm |
| Flatness | 1µm |
| Parallelism | 5µm or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.01mm |
| SPC output | Yes |
| Mass | 1985g |
