Product Description
103-148-10 MIC, OUTSIDE, 275-300MM, 0.01MM, RS
Additional Information
| Name | 103-148-10 MIC, OUTSIDE, 275-300MM, 0.01MM, RS |
|---|---|
| SKU | 103-148-10 |
| Range | 275-300mm |
| Accuracy | ±5µm |
| Flatness | 0.6µm |
| Parallelism | 5µm or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.01mm |
| SPC output | Yes |
| Mass | 1565g |
