Product Description
103-143-10 MIC, OUTSIDE, 150-175MM, 0.01MM, RS
Additional Information
| Name | 103-143-10 MIC, OUTSIDE, 150-175MM, 0.01MM, RS |
|---|---|
| SKU | 103-143-10 |
| Range | 150-175mm |
| Accuracy | ±4µm |
| Flatness | 0.6µm |
| Parallelism | 3µm or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.01mm |
| SPC output | Yes |
| Mass | 720g |
