Product Description
103-139-10 MIC, OUTSIDE, 50-75MM, 0.01MM, RS
Additional Information
| Name | 103-139-10 MIC, OUTSIDE, 50-75MM, 0.01MM, RS |
|---|---|
| SKU | 103-139-10 |
| Range | 50-75mm |
| Accuracy | ±2µm |
| Flatness | 0.6µm |
| Parallelism | 2µm or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.01mm |
| SPC output | Yes |
| Mass | 315g |
