Product Description
103-136 MIC, OUTSIDE, 1-2", 0.0001", FT
Additional Information
| Name | 103-136 MIC, OUTSIDE, 1-2", 0.0001", FT |
|---|---|
| SKU | 103-136 |
| Range | 1-2" |
| Accuracy | ±.0001" |
| Parallelism | 0.00010" or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.0001" |
| SPC output | Yes |
| Mass | 215g |
