Product Description
103-129 MIC, OUTSIDE, 0-25MM, .001MM, RS
Additional Information
| Name | 103-129 MIC, OUTSIDE, 0-25MM, .001MM, RS |
|---|---|
| SKU | 103-129 |
| Range | 0-25mm |
| Accuracy | ±2µm |
| Flatness | 0.6µm |
| Parallelism | 2µm or less |
| Manufacturer | Mitutoyo |
| IP Rating | IP65 |
| Graduation | 0.001mm |
| SPC output | Yes |
| Mass | 175g |
