Product Description
505-739 CALIPER, DIAL, 0-8", (.001") OD/ID CARBIDE JAW
We Also Recommend
You may also be interested in the following product(s)
Miutoyo 505 Series Dial CaliperFrom: $150.00 To: $691.00 |
Additional Information
| Name | 505-739 CALIPER, DIAL, 0-8", (.001") OD/ID CARBIDE JAW |
|---|---|
| SKU | 505-739 |
| UPC | 603908363859 |
| EAN | 4946368410029 |
| Weight (in lbs) | 1.2 |
| Resolution | .001" |
| Accuracy | ±0.002" |
| Remarks | Carbide-tipped jaws for OD & ID measurement |
| Manufacturer | Mitutoyo |

